Kilo almak için ne yapmalıyım?

Kilo almak için ne yapmalıyım?

Kilo almak isteyen kişiler için bazı genel stratejiler bulunmaktadır. Ancak, sağlıklı kilo alımı için en iyisi bir beslenme uzmanı veya diyetisyenle çalışmaktır, çünkü kişisel ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi alarak size en uygun bitkiyi tüketmek için:

  1. Kalori alımını artırma: Vücut ağırlığınızı artırmak için günlük kalori alımınızı artırmanız beklenebilir. Kalori alımınızı hesaplamak için bir beslenme uzmanından yardım alabilirsiniz. Daha fazla kalori almak için sağlıklı yağlar, proteinler ve karbonhidratlar içeren besinlere yönelmek önemlidir.

  2. Dengeli bir beslenme tesisi oluşturun: Sağlıklı kilo alımı için süresi ve besleyici bir beslenme tesisi oluşturun. Protein açısından zengin besinler ( örneğin, tavuk, balık, yumurta, süt ürünleri, baklagiller), sağlıklı yağlar (avokado, zeytinyağı, fındık, tohumlar), kompleks karbonhidratlar (tam karşılaştırmalar, patates, Pirinç) ve çeşitli sebzeler dahil edin.

  3. Sık ve yeterli öğünler tüketmek: Günde 3 ana öğünün yanı sıra ara öğünler de tüketmeye özen göstermek. Yeterli miktarda protein, karbonhidrat ve yağ içeren öğünlerle vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri alınır.

  4. Porsiyonları artırmanın: Her öğünde yemek tariflerini en aza indirmek kilo vermeye yardımcı olabilir. Örneğin, yemeklerinize biraz daha fazla bilgi almak, protein veya yağ istemek.

  5. Direnç egzersizleri yapın: Kilo almanın yanı sıra kas kütlesini artırmak için düzenli olarak direnç egzersizleri yapmak önemlidir. Ağırlık kaldırma, vücut ağırlığıyla yapılan egzersizler veya direnç bantları ile çalışma gibi egzersizler kaslarınızın güçlenmesine ve kullanıcılarına yardımcı olabilir.

  6. Sağlıklı atıştırmalıklar seçin: Ara öğünlerde sağlıklı atıştırmalıklar tüketerek ekstra kalori alabilirsiniz. Badem, ceviz, kuru meyveler, yoğurt, fındık ezmesi gibi besinler sağlıklı ve enerji yoğun seçenekler olabilir.

  7. Stresten uzak durun: Stresi, görmeyi ve kilo alımını engelleyebilir.

Yorumlar

img
Site Logo

Beşyüz yıl boyunca varlığını sürdürmekle kalmamış, aynı zamanda pek değişmeden elektronik dizgiye de sıçramıştır.

İletişim Bilgileri

Vatan Mahallesi, Vatan Sokak No: 00 / 00 İstanbul / TÜRKİYE

bilgi@medyaweb.net 0212 000 00 00